четврток, 22 февруари 2024

Во Центар малолетници извршиле полов напад врз малолетник

Објавено на

часот

Сподели

„Синоќа во 19.30 часот во Полициска станица Центар, Н.К. од Скопје пријавил дека на 28 ноември  на подрачјето на Центар двајца малолетници од Скопје со закана со остар предмет извршиле полов напад врз неговиот малолетен син и му одзеле личен предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат кусо од МВР.

Фото илустрација

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ