петок, 19 април 2024

Во целосен прекин е регионалниот пат Ресен – Царев двор поради сообраќајка

Поради сообраќајна несреќа, вечерва од 20:20 часот на регионалниот пат Ресен – Царев Двор е во целосен прекин, информира АМСМ.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираат оттаму, сообраќајот се пренасочува по споредни патишта.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ