недела, 26 мај 2024

Во Чаир вчера две момчиња нападнати, едното рането, другото прободено со нож

МВР информира дека вчера во Чаир биле нападнати две момчиња и биле повредени.

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во 18.58 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Чаир, А.П.(22) и А.П.(23), двајцата од Скопје, со огнено оружје и остар предмет биле нападнати од неколку лица, при што А.П.(23) бил повреден со остар предмет, додека А.П.(22) се здобил со повреди од огнено оружје. Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок“, се вели во полициското соопштение.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ