петок, 21 јуни 2024

Во Брајчино полицајци спасија дива мечка

Објавено на

часот

Сподели

Тие денеска заедно со ветеринар, ловочувар и лица од ДЗС го спасиле животното, кое потоа е вратeно назад во планината.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ