вторник, 21 мај 2024

Во близина на кампот Винојуг пронајдена е артилериска граната

Во Полициската станица Гевгелија на 27 април било пријавено дека во близина на кампот Винојуг во Гевгелија била пронајдена експлозивна направа. МВР денеска соопшти дека бил извршен увид на местото и било констатирано дека станува збор за артилериска граната калибар 75 мм, која потекнува од Првата светска војна.

Објавено на

часот

Сподели

Гранатата, појаснуваат од МВР, била безбедно подигната од местото каде што била пронајдена.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ