недела, 14 април 2024

Во битолската болница се степале докторки, психијатри

Докторка од одделението за психијатрија при Клиничката болница Битола вчера нападнала колешка, исто така специјалист психијатар.

Објавено на

часот

Сподели

„На 1 март во 15.50 часот во СВР Битола, Т.Ч.И. (49) од Битола пријавила дека на работното место во Клиничка болница Битола била физички нападната од нејзината колешка Д.Т. од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот“, соопшти СВР Битола.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ