вторник, 25 јуни 2024

ВМРО-ДПМНЕ: Во хирургија веќе 13 дена не работат операционите сали, СДС и ДУИ здравството го оставаат во хаос

Десетици и стотици пациенти се препраќаат по другите болници во Скопје затоа што хирургија на Клинички ценатр не работи, а од пред два дена апаратите за компјутерска томографија и РТГ исто така не работат. Како да не беше доволен хаосот со операционите сали, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Објавено на

часот

Сподели

Знае ли министерот во заминување дека тој, СДС и ДУИ прават несогледлива штета за здравството?

Негрижата кон здравството кое оваа власт го манифестираше изминативе години сега се излеа целосно на површина. За ова одговорност мора да има“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ