понеделник, 4 март 2024

ВМРО-ДПМНЕ: Судството го отворија како пупка, тоа за СДС и ДУИ е главниот проект

Објавено на

часот

Сподели

„Што стана со туцето на пари мито на Ден Дончев? До каде е случајот со софтверот на Драги Рашкоски? Поради кои политички монтирани случаи е наградена Добрила Кацарска?

Како тоа во Македонија ниту еден голем криминалец не лежи во затвор? Како тоа се застаруваат случаи во фиока додека невини има по затворите“, прашува ВМРО-ДПМНЕ и заклучува дека нема оправдувања и дека судството и обвинителството се урнисани за да тече криминалот на ДУИ и СДС.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ