четврток, 30 мај 2024

ВМРО-ДПМНЕ: СДС пиромански е виновен за пожарот во Универзална сала

СДС пиромански да не наоѓа изговори и да прифати одговорност за пожарот на Универзална сала, соопшти ВМРО-ДПМНЕ, по денешниот голем пожар во Универзална сала во Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

„Седум  години ги лажат Скопјани. Симболот на постземјотресно Скопје е  оштетен и главна вина за тоа носат Димитар Ковачевски и Бисера Стојчевска. Салата стои оградена како руина, нема одговори какви материјали се вградени, кој е изведувач, кој е надзор. Што крие власта и дали всушност крие фирма блиска до врвот на СДС“, прашува ВМРО-ДПМНЕ.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ