понеделник, 17 јуни 2024

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и ДУИ свесно го блокираа цел здравствен систем

Објавено на

часот

Сподели

„Зошто милиони се одвојуваа за матни тендери, се местеа провизии за вакцини од десетици милиони евра, се крадеше на терапии за рак, а не се најдоа 120.000 евра за санација на Хирургија?

Како е можно СДС и ДУИ да имаат пари за секакви матни зделки и тендери, а да немаат 120.000 евра за санација на проблемот на Хирургија?

Имајќи го во предвид однесувањето на СДС и ДУИ станува јасно дека можеле, а не го решиле проблемот на Хирургија.

СДС и ДУИ свесно го блокираа цел здравствен систем. Одговорност за хаосот на Хирургија ќе има“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ