четврток, 22 февруари 2024

ВМРО-ДПМНЕ: Нема лекови, нема учебници, ама има државно земјиште за сопругата на Ковачевски

Објавено на

часот

Сподели

Ковачевски велеше дека излегол од бизнисот со фотоволтаици, а сега наместо него влегува неговата сопруга, и тоа ни помалку ни повеќе туку со земање на државна земја за изградба на централа.

Кога станува збор за интересите на врвот на власта, сѐ се решава експресно.

Додека сомнителните активности на власта се како брз воз, ДКСК се однесува како парна локомотива“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ