понеделник, 24 јуни 2024
Реакција

ВМРО-ДПМНЕ: Левица и стравовите поради одговорност ги оставаме на СДС, ние секогаш го одбираме народот

Објавено на

часот

Сподели

„ВМРО-ДПМНЕ нудеше помош и апелираше власта да не прифаќа диктати на штета на Македонија, СДС не послуша, водени од суетата и неспособноста своја влегоа во обврски кои не можат да ги исполнат.

Левица пак, која е приврзок на СДС како патриоти на батерии по потреба на Ковачевски можат да си ги навијат како сакаат, тоа може да им биде предмет на договор.

За разлика од сите други, ВМРО-ДПМНЕ го има пред себе само интересот на народот.

СДС се плаши затоа што знае дека за се следи одговорност, а таа ќе дојде на избори, кога народот ќе ги порази“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ