вторник, 23 април 2024

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги одбележи Денот на Македонската револуционерна борба и 130 години ВМРО

Во организација на Патриотскиот институт „Гоце Делчев”, ВМРО-ДПМНЕ денеска организира свеченост по повод 23 Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба и 130 години ВМРО, насловен „Традиција која обврзува за иднина која доаѓа“.

Објавено на

часот

Сподели

На свеченоста која ќе се одржи на Кејот „13 Ноември“ кај Камениот мост, ќе се обратат претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и претседателот на Патриотскиот институт, Александар Пандов. 

Почетокот на свеченоста е закажан за 13 часот. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ