недела, 14 април 2024

ВМРО-ДПМНЕ: Јанева и Јакимовски се нов доказ за тоа дека во Македонија цвета корупцијата

Црната листа на САД е удар за СДС, Јанева ја користеа за пресметка и реваншизам против неистомислениците, а Стевчо Јакимовски нивниот неформален коалициски партнер за пресметка со ВМРО-ДПМНЕ, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по денешната објава дека на црната листа на САД од денеска се и Јакимовски и Јанева.

Објавено на

часот

Сподели

Ставањето на црната листа на Јанева и Јакимовски и нивните семејства го потврдува она кое што ВМРО-ДПМНЕ изминатите седум години јавно го говори, а тоа е дека институциите во Македонија наместо да функционираат во интерес на граѓаните, тие ги штитат криминалците.

Ставањето на црната листа на поранешната обвинителка Катица Јанева и Стевчо Јакимовски од ГРОМ покажува дека корупцијата цвета во Македонија.

На државата ѝ е потребен целосен рестарт. Никогаш не било полошо. Важно е да ги поразиме“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ