вторник, 28 мај 2024

ВМРО-ДПМНЕ: Фуркан Салиу призна дека носел пиштол и дека придонел за ескалација на настаните

Објавено на

часот

Сподели

„Наместо да води лицемерна политика СДС одговорите нека ги побараат во признанието на самиот Фуркан Салиу кој призна дека поседувал оружје, и дека со своето однесување придонел кон ескалација на настаните.

Зошто СДС е засегната партија во овој случај? Дали СДС заговара непочитување на законите?

Тоа што се случувало пред 15 години не е никакво оправдување, ниту пак причина да не се сменат работите кои продолжуваат да бидат катастрофални овие 7 години власт на ДУИ и СДС.

Македонија, според ‘Економист’, сè уште е хибриден режим, со загрозени права и слободи. Ова е она на што треба СДС да се посвети.

Промените доаѓаат. Тоа значи дека народот ќе си ја земе контролата во свои раце. Македонија повторно горда, значи Македонија повторно твоја“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ