среда, 19 јуни 2024

Влазнија му даде отказ на Гоце Седлоски

Објавено на

часот

Сподели

Околу два месеци траеше авантурата на Гоце Седлоски во Албанија, Влазнија ја потврди разделбата со Македонецот.

„Фудбалскиот клуб Влазнија информира дека договорот со тренерот Гоце Седлоски е завршен. Му благодариме за завршената работа за време на овој период со нашиот тим, клубот му посакува многу успех во иднина“, стои во краткото соопштение на клубот.

Влазнија во договорот со Седлоски имаше клаузула според која можеа да ја прекинат соработката, тие го направија тоа сметајќи дека тој не е вистинскиот тренер за нив.


 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ