вторник, 18 јуни 2024

Владина делегација положи цвеќе на споменикот на светите Кирил и Методиј во Охрид

Објавено на

часот

Сподели

На настанот организиран со високи државни почести, соопштија од владината прес-служба, цвеќе положија и официјални делегации од Кабинетот на претседателот, Собранието, делегација на Армијата, на Сојузот на борците од НОАВМ, на дипломатскиот кор, претставници на политички партии и други институции.

Како што се наведува во соопштението од Кабинетот на Пендаровски, претставник од Кабинетот на претседателот вчера положи цвеќе и пред споменикот на светите Кирил и Методиј во универзитетскиот кампус „Свети Кирил и Методиј“ во Скопје. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ