понеделник, 24 јуни 2024

Винсент Компани е нов тренер на Баерн Минхен

Баерн Минхен потврди дека Винсент Компани е нов тренер на првиот тим, белгискиот стратег стави потпис на договор со Баварците до 30 јуни 2027 година.

Објавено на

часот

Сподели

Баерн Минхен донесе изненадувачко решение за нов тренер, човекот кој испадна со Барнли од Премиерлигата, сега ќе биде предводник на најголемиот германски клуб.

„Баерн Минхен потврдува дека Винсент Компание е нашиот нов тренер. 38-годишниот Компани стави потпис на договор до 30 јуни 2027 година“, стои во соопштението на клубот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ