понеделник, 24 јуни 2024
Ла Лига

Винисиус ќе може да игра против Димитриевски, поништен му е црвениот картон

Објавено на

часот

Сподели

Реал Мадрид денеска го пречекува Рајо Ваљекано, а Винисиус ќе може да настапи на овој дуел откако му е поништен црвениот картон.

Оваа одлука е образложена со тоа што ВАР на главниот судија не му ја пуштил целосната снимка поради што ситуацијата била протолкувана на погрешен начин.

На сниката го немаше моментот кога Винисиус беше држен за вратот, туку само моментот од неговата реакција поради која го доби црвениот картон.

Трибината „Марио Кемпес“ на стадионот Местаља на Валенсија, ќе биде затворена во наредните пет меча, а клубот ќе плати казна од 45.000 долари.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ