четврток, 20 јуни 2024

Винисиус: Фудбалот во Шпанија некогаш им припаѓаше на Роналдо, Роналдињо, Кристијано, Меси, а сега на расисти

Објавено на

часот

Сподели

Извршниот директор на Интер, Бепе Марота вели дека Лукаку сака да остане во Милано, но тоа ќе зависи од плановите на Челси.

„Лукаку го сака Интер, сака да остане со нас. Тука му е многу добро“, вели Марота.

„Преговори со Челси? Тој е на позајмица до 30. јуни, не ги знаеме плановите на Челси. Ќе почекаме да видиме што ќе одлучат“.

Интер не е моќен да плати голма отштета за да го задржи Лукаку, доколку остане тоа би било повторно на позајмица или за некоја симболична сума.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ