петок, 19 април 2024

Вилбек: Фантастични 25 минути на Македонија

Објавено на

часот

Сподели

„Ова беше многу драматичен меч. Македонија имаше многу, многу добро прво полувреме – одиграа фантастично 25 минути, не можевме ништо да сториме во одбрана. Во второто полувреме одиграме многу побрзо, Хансен беше фантастичен, но пропуштивме две големи шанси и дозволивме да изгубиме три топки и Македонија да ни се приближи. Немавме среќа во неколку меча, но сега ни се врати“, изјави Вилбек.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ