недела, 3 март 2024
Претседателот со честитка по повод големиот христијански празник

Велигден да ни донесе добра мисла и инспирација за правење добри дела, порача Пендаровски

Објавено на

часот

Сподели

„Празникот на христовата победа над смртта има посебно место во срцето на секој христијанин и инспирира вера, надеж и љубов. Посакувам овие празнични денови да се посветиме на најблиските и да даруваме насмевки, ведрина и оптимизам. Заедно да придонесеме за просперитетот, напредокот и благосостојбата на нашата татковина.

Најискрено се надевам дека Велигден ќе ни донесе добра мисла, оптимизам и инспирација за правење добри дела и помагање на сите на кои им потребна помош и поддршка без разлика на религиската или етничката припадност. Да внесеме светлина и топлина во нашите животи осмислувајќи ги и спротивставувајќи се на сите кризи, проблеми и искушенија. Христос воскресна!“ порача Пендаровски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ