сабота, 20 април 2024

Велешани и утре ќе може да ги подигаат готовите лични документи

СВР  Велес денеска соопшти дека утре, сабота,24 февруари од 8 до 16 часот, одделението за граѓански работи во Велес ќе работи на издавање на веќе изготвените пасоши, лични карти и возачки дозволи.

Објавено на

часот

Сподели

Во работните денови од понеделник до петок готови лични документи во велешкото одделение за граѓнски работи при МВР Велес се издаваат во терминот од 11 до 14 часот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ