сабота, 2 март 2024

Вчера во Скопје за прекршоци во сообраќајот казнети се 120 возачи

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираат од МВР, за возење повеќе од дозволената брзина изречени се осум санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, пет санкции за користење мобилен телефон при возење… 

МВР укажува дека сообраќајните контроли ќе продолжат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ