вторник, 18 јуни 2024

Вчера во Скопје казнети се 114 возачи

На територија на град Скопје МВР вчера изрече вкупно 114 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 10 санкции, 10 санкции за користење мобилен телефон при возење, четири санкции за некористење на сигурносен појас, седум мерки за минување на затворен сигнал – црвено светло…

Објавено на

часот

Сподели

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ