вторник, 5 март 2024

Вчера полицијата казни 542 возачи за брзо возење

Вчера Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 542 возачи.

Објавено на

часот

Сподели

Од нив 39 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, a седум возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа 325 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 217 надвор од населено место, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ