четврток, 13 јуни 2024
Мотивација пред баражот со Скопје

Вардар добива милион денари од Општина Кисела Вода

Објавено на

часот

Сподели

Вардарци ќе бидат освежени со финансиска инјекција пред клучниот натпревар. Според најавите, парите кои ги доделува општина Кисела Вода, денеска или најдоцна утре ќе легнат директно на сметките на фудбалерите и на стручниот штаб.

Ова нема да биде инцидентна помош од општина Кисела Вода, тие планираат и во иднина да издвојуваат финансии за ФК Вардар.

Натпреварот меѓу Вардар и Скопје се игра во недела од 17 часот на стадионот во Кавадарци.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ