вторник, 5 март 2024
Серија А

ВАР спречи славје на Милан против Емполи (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Милан не го искористи киксот на Интер, „росонерите“ вечерва одиграа 0-0 против Емполи.

ВАР спречи славје на домаќините откако интервенираше два пати, првиот пат на средината од второто полувреме ја преиначи одлуката на судијата кој покажа на белата точка, за потоа во 89. минута да го поништи голот на Жиру поради играње со рака.

Избраниците на Пиоли притискаа до самиот крај, но мораа да се помират со разочарувачко реми.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ