ВАР два пати спречи славје на Јувентус, ама немаше спас кога Камбијасо погоди во 97. минута! (ВИДЕО)

Јувентус се намачи да стигна до трите бода против Верона, „старата дама“ триумфираше со 1-0 со голот на Андреа Камбијасо во 97. минута од мечот.

Јувентус ќе преноќи како лидер и по три години ќе биде осамен на врвот на табелата во Серија А откако избраниците на Макс Алегри вечерва победија против Верона.

„Старата дама“ се намачи за да стигне до трите бода, ВАР во два наврати спречи славје и поништи два гола на Моизе Кин.

Сепак, на гостите им немаше спас во 97. минута, кога ударот на Милик заврши во стативата, но Андреа Камбијасо се најде на право место и ја смести топката во мрежата за огромна радост.