четврток, 20 јуни 2024

Ван дер Сар останува на интензивна нега, состојбата сѐ уште е загрижувачка

Објавено на

часот

Сподели

За време на одморот во Хрватска, на Ван дер Сар ненадејно му се слошило по што итно бил пренесен во болница во Сплит. Било утврдено дека имал крварење во мозокот.

Несреќниот момент се случил вчера, Ајакс информираше за случајот, а сега сподели ново соопштение.

„Едвин Ван Дер Сар останува на интензивна нега. Неговата состојба е стабилна, но сепак загрижувачка. Ајакс ја споделува оваа информација во име на Анемари Ван Дер Сар, сопругата на Едвин. Семејството на Ван Дер Сар, заедно со Ајакс како клуб, се благодарни и длабоко трогнати од многуте пораки за поддршка кои пристигнуваат“, пишува во денешното соопштение на Ајакс.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ