недела, 3 март 2024
Во првиот ден од новата година

Ван де Бек потпиша за Ајнтрахт Франкфурт

Во првиот ден од новата година Ајнтрахт Франкфурт го потврди ангажманот на Ван де Бек од Манчестер јунајтед, тој во германскиот клуб доаѓа на позајмица со опција за откуп.

Објавено на

часот

Сподели

Дони ван де Бек од Манчестер јунајтед се пресели во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица до крајот на сезоната.

Ајтрахт ќе плати мало обесштетување за трансферот и ќе го покрие најголемиот дел од платата на Ван де Бек.

Во договорот има опција за целосен откуп на фудбалерот за сума од 11 милиони евра плус 3 милиони евра во бонуси.

Ван де Бек во Ајнтрахт ќе го носи дресот со број 25.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ