понеделник, 15 април 2024

Вака изгледа Газа откако ноќеска ја погодиле над 500 ракети (ФОТО+ВИДЕО)

Над 500 цели, наводно на Хамас и Исламски џихад, биле погодени во Појасот Газа во текот на ноќта, според израелските воздухопловни сили (ИАФ). Се наведува дека метите ги гаѓале борбени авиони и хеликоптери, дронови и артилерија.

Објавено на

часот

Сподели

Се тврди дека се погодени седум командни центри на Хамас и команден центар на Исламски џихад.

Палестинските здравствени функционери соопштија дека 413 луѓе се убиени во Газа од почетокот на израелските воздушни напади.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ