сабота, 20 април 2024

Вајмарската тројка доаѓа утре во Скопје на разговори за евроинтеграцискиот процес

Објавено на

часот

Сподели

Во рамки на посетата „Вајмарската тројка“ ќе се сретне и со премиерот Димитар Ковачевски, со претседателот Стево Пендаровски и со претседателот на Собранието Талат Џафери и со координаторите на пратеничките групи.

Како што е најавено, во вторник министерка за Европа и за клима на Сојузна Република Германија Ана Лирман ќе учествува на настанот на тема: „Подготовка за проширување на ЕУ“, што го организира Секретаријатот за европски прашања, во соработка со Институтот за европска политика (ЕПИ).

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ