вторник, 5 март 2024
Време

Утрово -10 степени на Попова Шапка

Најстудено утрово е на Попова Шапка -12 Целзиусови степени и во Берово -10, во Крива Паланка, Штип, Демир Капија, Струмица и Маврови Анови се измерени минус шест, во Виница, Кавадарци, Крушево минус пет, во Гевгелија минус 4, Прилеп и Дојран минус три, Битола и Куманово минус два, во Скопје минус еден и нула во Охрид, соопшти УХМР.

Објавено на

часот

Сподели

На Попова Шапка има шесt сантиметри снег, во Пожарена два, а во еден сантиметар во Ѓуриште.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб ветер претежно од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 1 до 8 Целзиусови степени.

Во Скопје променливо облачно и претежно тивко. Максималната температура ќе достигне 3 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ