четврток, 22 февруари 2024

Утре во Скопје посебен режим на сообраќај

Објавено на

часот

Сподели

„Трката ќе се одвива по следната траса, од булевар „Илинден“ пред фонтана Лотус (старт и цел) до крстосницата со булевар „8 Септември“ каде се врти полукружно назад по булевар “Илинден“ до целта кај фонтана Лотус“, информираат од МВР.
 

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде што ќе се одвива настанот.

 
 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ