сабота, 24 февруари 2024

Утре протест на синдикатите, посебен режим на сообраќај во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Од 12 часот ќе протрестираат и членовите на Сојузот на синдикатите на Македонија со траса на движење од пред зградата на ССМ во Скопје на ул.„Мирче Ацев“ кон Собранието на Македонија по ул.„Филип Втори Македонски“ и ул.„11-ти Октомври“ и по ул.„Димитрие Чуповски“, потоа кон седиштето на Стопанската комора на Македонија и на крај на бул.„Илинден“ пред македонската владаа.

СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по горенаведените сообраќајници на подрачјето на Град Скопје. При тоа МВР апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат полициските службеници.
 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ