сабота, 2 март 2024

Утре постудено со дожд и снег

Времето утре се очекува да биде постудено со дожд и снег на повисоките места.

Објавено на

часот

Сподели

Времето во четврток ќе биде облачно и студено со врнежи од снег на планините, а дожд на пониските места. Попладне ќе започне да дува засилен северен ветер и врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и во некои од повисоките места. Во западните делови врнежите ќе бидат пообилни, соопшти УХМР.

в

Во петок ќе дува засилен северен ветер, времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури. За време на викендот и почетокот на следната седмица ќе се задржи стабилно време, а температурите од понеделник ќе бидат во пораст.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ