среда, 12 јуни 2024

Утре посебен режим на сообраќај на дел од Илинденска во Скопје

Утре од 8.15 до 12.30 часот полицијата ќе организира посебен сообраќаен режим на булеварот Илинден во Скопје од крстосницата со булеварот 8-ми Септември до крстосницата со ул. Никола Парапунов. Исто така, ќе биде затворена за сообраќај и улицата околу СЦ Борис Трајковски. Сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

Објавено на

часот

Сподели

Посебниот сообраќаен режим се организира поради одржување на 4. Stopanska Triogy Triathlon 2024.

„Ви благодариме за разбирањето и ве молиме за трпение и поддршка за нашите сограѓани и гости од странство“, велат од Триоги рејсинг Скопје, организатори на трката.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ