понеделник, 27 мај 2024

Утре помалку градски автобуси во Скопје

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје – ЈСП соопшти дека утре јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред, а жичницата на Водно нема да работи.

Фото: П.Џ.

Објавено на

часот

Сподели

Дежурни од седум до 14 часот ќе бидат билетарниците на Транспортен центар и таа во Ѓорче Петров.

Среда е прогласена за неработен ден поради изборите.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ