четврток, 22 февруари 2024
Време

Утре пак зима, обилни врнежи, северен ветер, ниски дневни температури и снег на планините

Објавено на

часот

Сподели

Врнежи ќе има и во вторник претпладне, а во западните делови во повисоките подрачја се очекува формирање снежна покривка.

Според УХМР, утре и особено во вторник, ќе дува засилен северен ветер што ќе услови значително намалување на дневната температура. Потоа ќе преовладува променливо и посвежо време, а во среда се уште ќе има услови претежно на планините да провејува слаб снег.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ