петок, 19 април 2024

Утре наутро скопјани наместо во полиција ќе можат да пријавуваат настани во ЦУК

СВР Скопје ги информира граѓаните дека утре во периодот од 8 до 10 часот телефонскиот број 192 нема да биде во функција од технички причини. Во тој период, информираа од СВР Скопје граѓаните ќе можат да го користат Единствениот европски број 112.

Објавено на

часот

Сподели

СВР Скопје ги информира граѓаните дека утре во периодот од 8 до до 10 часот телефонскиот број 192 нема да биде во функција од технички причини.

Во наведениот период, како што посочуваат од МВР, граѓаните можат да го користат Единствениот европски број 112 и на него да пријавуваат настани.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ