четврток, 23 мај 2024
УХМР

Утре малку сонце, па малку дожд

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. Потоа следува период на стабилно и топло време, а дневните температури ќе бидат повисоки за три до пет степени.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти УХМР, во следните три дена ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Минималните температури ќе бидат во интервал од два до 12 степени, а максималните од 20 до 28 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ