вторник, 21 мај 2024

Утре јавниот превоз во Скопје ќе сообраќа по неделен возен ред

Утре на верскиот празник Рамазан Бајрам, јавниот превоз во Скопје ќе сообраќа по неделен возен ред, соопшти ЈСП Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Дежурни од 7 до 14 часот ќе бидат билетарниците на Транспортен центар и во Ѓорче Петров.

Жичницата ќе функционира вообичаено, од 10 до 18 часот, при што од 17 до 17:30 часот е последно возење од долу кон врвот, односно во 17:45 часот е последно возење од врвот надолу.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ