понеделник, 24 јуни 2024

Утре и задутре во осум општини од југоистокот ќе се прска против комарци

Утре во периодот од 20 часот до полноќ ќе се прска против комарци во општините Валандово, Дојран, Радовиш и Конче, а задутре во Ново Село, Босилово, Василево и Струмица.

Објавено на

часот

Сподели

Доколку временските услови се неповолни, дезинсекцијата ќе се изврши кога временските услови ќе бидат подобрени.

Од Центарот за развој на Југоисточниот плански регион ги известуваат сопствениците на пчелни семејства да преземат соодветни мерки за заштита, односно да ги затворат во периодите кога ќе се прска.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ