вторник, 16 април 2024

Утре и кон средината на следната недела опасно топло со 43 степени, предупредува УХМР

Објавено на

часот

Сподели

Според прогнозата на УХМР, дневните температури во земјава ќе бидат највисоки утре и во среда, со максимални 43 степени и УВ-индекс 10. 

Во недела и вторник максималната дневна температура ќе достигне 42, во понеделник 40 и во четврток 39 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ