петок, 1 март 2024

Утре без вода неколку улици во близина на Ист Гејт Мол

Од Водовод и Канализација информираат дека прекинот со водоснабдувањето ќе биде од 9 часот па сѐ до завршување на работата.

Фото: Архива/Илустрација

Објавено на

часот

Сподели

Поради промена на затварач од ф – 600 мм на улица Беласица б.б во непосредна близина на Ист Гејт Мол, утре без вода ќе останат корисниците од улиците Беласица, Хусеин Бајрам, 164, 165, 166 и 171, како и сите стопански и нестопански објекти во нивна близина во општина Гази Баба.

Од Водовод и Канализација информираат дека прекинот со водоснабдувањето ќе биде од 9 часот па се до завршување на работата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ