сабота, 22 јуни 2024

Утре без струја дел од Влае

Без електрична енергија утре од 08:00 до 09:30 часот ќе бидат корисниците од објектите во околината на Тинекс на улицата Кленоец во населба Влае.

Објавено на

часот

Сподели

Причината за прекинот, како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, е поради технички зафати во електро-дистрибутивната мрежа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ