недела, 21 април 2024

Урнат е здравствен дом во Студеничани, ВМРО-ДПМНЕ бара објаснување

Објавено на

часот

Сподели

Вакви случаи се недозволиви. Бараме надлежните веднаш да го расчистат случајот. Бараме Владата на СДСМ и ДУИ веднаш да реагира и случајот да биде расчистен, соопшти Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ