понеделник, 26 февруари 2024
Време

Умерено облачно и потопло

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје умерено oблачно и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер и дневна температура од 16 Целзиусови степени. Маврово 8, Охрид и Битола 14, Крива Паланка и Берово 11, Кавадарци 16, Дојран 18.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северозападен правец.
Во Скопје умерено oблачно и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 10 до 20 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ