понеделник, 27 мај 2024

Улично куче искаса дете во Шуто Оризари

Вчера во 16:30 часот во полициската станица Шуто Оризари, Б.А.(31) од Скопје пријавила дека на улица Брсјачка буна во Скопје нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

Објавено на

часот

Сподели

Каснувањето од кучиња скитници е секојдневие во главниот град, но никој никако да го реши овој проблем.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ